Térjünk végre észhez!

2020. március 30., címkék: Fekete Károly, fekete károly

Felborult az egyház megszokott életritmusa is a koronavírus járvány miatt. Fekete Károly úgy véli, hogy a „maradj otthon!" jelszó tiszteletben tartása mindannyiunk érdeke. A tiszántúli püspök hangsúlyozza, hogy vigyáznunk kell egymásra, ezért bármennyire fájó, de szüneteltetik a személyes találkozásokat igénylő csoportos alkalmakat, istentiszteleteket.

Térjünk végre észhez!

2020. március 30., címkék: Fekete Károly, fekete károly

Református ünnep Ausztráliában

2019. november 27., címkék: Fekete Károly, ausztrália, interjú, diaszpóra, fekete károly

Van mit tanulnunk áldozatkészségből az Ausztráliai Magyar Református Egyház gyülekezeteitől, tagjaitól, akik időt és pénzt sem kímélve élik hitéletüket a tengeren túlon, Magyarországtól több mint tizenötezer kilométerre. Fekete Károlyt, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi alelnökét, a Tiszántúli Egyházkerület püspökét kérdeztük, aki a távoli országba utazott a melbourne-i gyülekezet fennállásának hetvenedik évfordulója alkalmából.

Református ünnep Ausztráliában

Amire az egyháznak szüksége van

2019. november 21., címkék: fekete károly, xiv. zsinati ciklus 14. ülésszak, Fekete Károly, énekeskönyv

Utolsó szakaszába lépett az új református gyülekezeti énekeskönyv előkészítési folyamata: a Zsinat őszi ülésszakán elfogadták a gyűjtemény előterjesztett változatát, így az hamarosan nyomdába kerülhet.

Amire az egyháznak szüksége van

„Csak mi, keresztyének segíthetünk”

2019. február 20., címkék: Fekete Károly, fekete károly

Február elején két hétre Indiába látogatott Fekete Károly tiszántúli református püspök, Vad Zsigmond debreceni esperes, Iszlai Endre nagysándor-telepi lelkipásztor és Gonda László külügyi és ökumenikus referens, hogy megismerjék az ottani protestáns intézmények támogatásának lehetőségeit. Hazatérésük után Fekete Károly püspökkel a különleges utazásról, illetve a Tiszántúli Református Egyházkerület és a Dél-Indiai Egyház Észak-Karnatakai Egyházkerületének testvérkapcsolatáról beszélgettünk.

„Csak mi, keresztyének segíthetünk”

2019. február 20., címkék: Fekete Károly, fekete károly

A jövőt építik Kárpátalján

2018. június 18., címkék: Fekete Károly, tiszántúli egyházkerület, nagydobrony, adomány, fekete károly, mrsz

Átadták a XI. Tiszántúli Református Jótékonysági Bálon összegyűjtött adományokat a kárpátaljai Irgalmas Samaritánus Református Gyermekotthonnak. A három millió forintos támogatást a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) fél millió forint értékű élelmiszer felajánlással egészítette ki. Fekete Károly tiszántúli püspök a június 17-i ünnepélyes átadáson azt hangsúlyozta, mennyire fontos a kárpátaljai emberek jövőképének építése.

A jövőt építik Kárpátalján

Svájcba látogatott Fekete Károly püspök

2018. február 15., címkék: fekete károly, gottfried locher, svájci protestáns egyházak, reformáció, Fekete Károly

Kiállították Genfben a Debreceni Református Kollégium Nagykönyvtárának XVI. századi Bibliáját. A könyvritkaságot elkísérő tiszántúli püspök Bernben megbeszélést folytatott Gottfried Locherrel, a Svájci Protestáns Egyházak Szövetsége elnökével is.

Svájcba látogatott Fekete Károly püspök

Dicsőség, amely nem nyom agyon

2017. december 21., címkék: fekete károly, interjú, soli deo gloria, Fekete Károly

Aki felismerte Isten dicsőségét, azaz megadja neki azt a súlyt, ami a Mindenhatót, a Tökéletest, a Gondviselőt, a Megváltót és a Megszentelőt megilleti, az az embereket is másképp látja, képes elismerni tehetségüket és teljesítményüket – véli Fekete Károly tiszántúli püspök, akit a reformátori alapelvekről szóló sorozatunk zárásaként a dicsőségről kérdeztünk.

Dicsőség, amely nem nyom agyon

Díszdoktorrá avatták Buzogány Dezsőt

2017. december 02., címkék: debreceni teológia (drhe), fekete károly, tiszáninnen, buzogány dezső, Fekete Károly

A Debreceni Református Hittudományi Egyetem november 30-án, a magyar tudomány ünnepén választotta díszdoktorává Buzogány Dezső református lelkipásztort, kolozsvári egyetemi tanárt.

Díszdoktorrá avatták Buzogány Dezsőt

Isten szeme előtt

2017. november 29., címkék: nyíregyháza, reformáció500, Fekete Károly, tiszántúl, hirdesd az igét, fekete károly

„Krisztusban olyan kegyelmet kaptunk, ami megtaníthat minket bizalomból cselekedni" – mondta Fekete Károly tiszántúli püspök a Hirdesd az Igét! programsorozat zárórendezvényén, november 18-án a nyíregyházi Continental Arénában.

Isten szeme előtt

Mai válasz Isten szavára

2017. november 24., címkék: énekeskönyv, bódiss tamás, fekete károly, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, liturgiai és himnológiai bizottság, Fekete Károly

„Volt néhány esztendő, melyben nem látványosan haladt a megújítás, de az akkori kutatások és konferenciák eredménye most érik be" – az őszi zsinati ülésszakon bemutatott és elfogadott előkészítő kiadvány jelentős lépés a régóta tervezett új református gyülekezeti énekeskönyv elkészüléséhez vezető úton. Erről az útról a Liturgiai és Himnológiai Bizottság vezetőivel beszélgettünk.

Mai válasz Isten szavára